Menu

Για μια θέση στη μεγάλη κατηγορία

ΗΗΗΗΗ
    +

Kαλησπέρα σας. To β’ ημίχρονο ήταν αυτό με τα περισσότερα γκολ στο Χαρτς-Σέλτικ 1-2, με την απόδοση στο 2.08, αφού όλα τα γκολ του τελικού σημειώθηκαν στο β’ μέρος. Ο Σιμούνοβιτς δεν σκόραρε (η επιλογή είχε έτσι κι αλλιώς χαρακτήρα fun bet), 1 στα 2 για τη στήλη που έβγαλε χθες θετικό πρόσημο.

Μένουμε Σκωτία για την αναμέτρηση Σεντ Μίρεν-Νταντί Γιουνάιτεντ. Tελικός που θα κρίνει ποια ομάδα θα παίζει του χρόνου στη μεγάλη κατηγορία, 0-0 το πρώτο ματς στην έδρα της Νταντί Γιουνάιτεντ, δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ, ισοπαλία με οποιοδήποτε σκορ θα οδηγήσει στην παράταση και αν χρειαστεί στα πέναλτι. Το φαβορί είναι η Σεντ Μίρεν, έχει την ευκαιρία να κερδίσει στην έδρα της και να παραμείνει στη μεγάλη κατηγορία, η Νταντί Γιουνάιτεντ όμως μόνο εύκολος αντίπαλος δεν θα είναι. Έχει ήδη κερδίσει 2-1 στην έδρα της Σεντ Μίρεν για το κύπελλο αυτή τη σεζόν, αυτή είναι η τρίτη σερί συμμετοχή της σε πλέι-οφ, ευελπιστεί να είναι και τυχερή και επιστρέψει στη μεγάλη κατηγορία από την οποία λείπει από το 2016.

Λίγες οι διαφορές των ομάδων, πολύ πιθανό το Χ, oριακά αναμένεται να επικρατήσει κάποια από τις δύο. Όταν ένας τελικός που κρίνει τόσα πολλά είναι τόσο μοιρασμένος, αξίζει η κόντρα του φαβορί, να προκριθεί τελικά η Νταντί Γιουνάιτεντ (δεν μας ενδιαφέρει το πώς) στο 2.08 αξίζει το ρίσκο, η Σεντ Μίρεν έχει την έδρα αλλά και τη μεγαλύτερη πίεση αυτή τη φορά.