Menu

Γκολ και …Χόλμπεργκ

ΗΗΗΗΗ
    +

Kαλησπέρα σας. H Τρόμσο περιποιήθηκε δεόντως τη Βαλερένγκα με 3-0 τη Δευτέρα, άνοιξε το σκορ στο 7’ κι έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Περιποιήθηκε κι εμάς που είχαμε ποντάρει στο 2 DNB του 2.15, με την «Ένγκα» να δέχεται κι ένα τρίτο γκολ στο 77’ εκθέτοντας την επιλογή μας.

Το παιχνίδι Νόρκεπινγκ-Σούντσβαλ,  από τη Σουηδία μας απασχολεί σήμερα. Δίκαιο φαβορί οι γηπεδούχοι, είναι σε εξαιρετική κατάσταση, έρχονται από τρεις σερί νίκες και σκοράρουν με ευχέρεια. Αναμενόμενα μικρή η απόδοση του άσου αλλά και του Over 2.5, ευχέρεια στο σκοράρισμα πάντως έχει και η Σούντσβαλ, αξίζει να σημειωθεί ότι μόνο σε ένα ματς πρωταθλήματος δεν έχει σκοράρει, η Νορκέπινγκ έχει σκοράρει σε όλα!

Το γκολ/γκολ δείχνει πιθανό, συμβιβαζόμαστε με το 1.70, αν θέλετε να ρισκάρετε σε κάτι μεγαλύτερο τότε η λύση ακούει στο όνομα Καρλ Χόλμπεργκ. Ο 25χρονος φορ έχει σκοράρει σε 3 από τα 4 τελευταία παιχνίδια, 14 γκολ πέτυχε πέρυσι, στο 1.95 ως anytime scorer αξίζει, εμείς πάντως θα μείνουμε στο γκολ/γκολ.