Ηρεμία μέχρι το 28′

ΗΝΙΝΝ
    +

Με την Τσέλσι να επικρατεί κόντρα στη Λίβερπουλ, τουλάχιστον έκλεισε δυνατά το τριήμερο. Χθες Δευτέρα δεν μας… τράβηξε κάποια αναμέτρηση και πλέον πάμε στα.. φράσκα με την προτελευταία αγωνιστική στην Πρέμιερ Σκωτίας να βρίσκεται σε πρώτο πλάνο.

Στην αναμέτρηση Χάμιλτον – Σεντ Τζόνστον θα πέσει το βλέμμα μας, από την προτελευταία αγωνιστική της Πρέμιερσιπ. Η γηπεδούχος είναι εκείνη η οποία έχει άμεσα ανάγκη τη νίκη, για να μη μπλέξει σε σενάρια οποιουδήποτε είδους στην τελευταία αγωνιστική, αναφορικά με τη συμμετοχή της στα πλέι άουτ παραμονής. Αν νικήσει βέβαια, θα εξασφαλίσει σε ποσοστό μεγαλύτερο του 90 τοις εκατό τη χρονιά. Αν τα καταφέρει τώρα, ακόμα και να πάρει η Πάρτικ Θιστλ τα τελευταία δύο ματς της σεζόν και να ηττηθεί εκείνη στην τελευταία αγωνιστική, η Πάρτικ θα πρέπει να καταφέρει να καλύψει διαφορά 13 τερμάτων. Επιθετικά δεν είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην κατηγορία, αμυντικά είναι μέτρια, έχει δεχθεί 13 γκολ στα 8 τελευταία ματς.

Η Σεντ Τζόνστον, έρχεται από τη νίκη με 5-1 κόντρα στη Μάδεργουελ εκτός έδρας και απέδειξε ξεκάθαρα ότι συνεχίζει να ενδιαφέρεται για την 7η θέση. Η ομάδα του Τόμι Ράιτ δεν παρατάει τα ματς της παρόλα αυτά, δεν έχει ανάγκη να ανοίξει το ρυθμό του παιχνιδιού. Δεν είναι απίθανο στα πρώτα 28’ λεπτά να δούμε έναν πιο αργό ρυθμό και στη συνέχεια να αλλάξει η εικόνα του ματς, ίσως στο δευτερο μέρος. Η πιθανότητα να επιτευχθεί γκολ μετά το 28ο λεπτό της αναμέτρησης, τιμάται στο 2.02 στο stoiximan.