Menu

Μπορεί την ανατροπή η Ντόρτμουντ

ΝΝΗΗΗ
    +13.87

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του Topbookmakers και στους αναγνώστες της στήλης. Ακόμα ένα ταμείο την Κυριακή με την ΑΕΚ BC να κερδίζει πολύ εύκολα το Λάυριο με 100-67 και να επιβεβαιώνει την επιλογή μας. Μετά το χθεσινό ρεπό επιστροφή σήμερα όπου έχουμε τις πρώτες ρεβάνς για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ με την επιλογή μου να έρχεται από την Βεστφαλία εκεί όπου η Ντόρτμουντ υποδέχεται την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Ντόρτμουντ – Ατλέτικο Μαδρίτης: Σημαντική νίκη για την Ντόρτμουντ για την κούρσα της τετράδας αυτή κόντρα στην Γκλάντμπαχ με 2-1 εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική με τους Βεστφαλούς να μπαίνουν καλύτερα να πετυχαίνουν 2 γκολ πριν το μισάωρο και τους φιλοξενούμενους να μειώνουν λίγο αργότερα. Παρότι οι γηπεδούχοι μείναν με παίχτη λιγότερο στο δεύτερο μέρος, διαχειρίστηκαν καλά το υπέρ τους σκορ και δίκαια έφτασαν στην νίκη. Μερικό ροτέισον από τον Τέρζιτς ενόψει της σημερινής αναμέτρησης. Την προηγούμενη εβδομάδα δεν εμφανίστηκε το πρώτο 45λεπτο στη Μαδρίτη, έκανε παιδικά λάθη στην άμυνα και δικαίως βρέθηκε πίσω με 2 τέρματα. Στην επανάληψη ανέβασε στροφές, μείωσε και είχε και 2 δοκάρια στο φινάλε για να πάρει την ισοπαλία. Εκτός οι Αλέ και Γκίτενς.
    Στην μάχη για την τετράδα η Ατλέτικο παρά το εκτεταμένο ροτέισον από τον Σιμεόνε και το γκολ που δέχθηκε νωρίς, κατάφερε να ανατρέψει στο σκορ και να πάρει μια σημαντική νίκη κόντρα στην Κάντιθ με 3-1. Μάλιστα η απώλεια βαθμών της Μπιλμπάο την φέρνει σε απόσταση αναπνοής πλέον από τον στόχο της. Με ανεβασμένο ηθικό και με το υπέρ της σκορ από το πρώτο παιχνίδι η ομάδα του Σιμεόνε θέλει να βρεθεί ξανά στα ημιτελικά μετά τη σεζόν 2016-17. Εκτός οι Ντεπάι, Λεμάρ αλλά και ο σημαντικός μπακ Λίνο.