Menu

Nτέρμπι με κοινή έδρα και δυνατή παράδοση

ΗΗΗΗΗ
    +

Kαλησπέρα σας. Η Χέλσινμποργκ νίκησε 4-1 την Κυριακή την Ντέγκερφορς που βρέθηκε να παίζει με 10 παίκτες από το 35’. Κι όμως, το σκορ άνοιξε στην εκπνοή του ημιχρόνου, μέχρι το 69’ που ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι το 2-3 γκολ έδειχνε η σωστή επιλογή, ακολούθησαν τρία γκολ σε 7 λεπτά από το 74’ μέχρι το 81’, πετώντας στα σκουπίδια (στον κουβά αν προτιμάτε) την πρόταση μας.

Παρόλα αυτά με τη Superettan (β’ κατηγορία) της Σουηδίας θα ασχοληθούμε και σήμερα και συγκεκριμένα με την αναμέτρηση Γκάις-Έργκριτε. Τοπικό ντέρμπι του Γκέτεμποργκ, μεγάλη αντιπαλότητα και κοινή έδρα το «Γκάμλα Ούλεβι». Η Γκάις μετρά μόλις 4 νίκες σε 11 ματς, θέλει τη νίκη και για λόγους γοήτρου, τη συμφέρει να πάει το ματς στη δύναμη, μιας κι η Έργκριτε είναι σαφώς καλύτερη ομάδα. Και οι δύο αντίπαλοι βρίσκουν δίχτυα, το Over 2.5 είναι πειρασμός, θα προτιμήσουμε το 2-3 γκολ στο 2.02.

Η παράδοση είναι εντυπωσιακή καθώς με γηπεδούχο τη Γκάις οι τρείς τελευταίες συναντήσεις των δύο ομάδων στο πρωτάθλημα έληξαν χωρίς νικητή, το Χ είναι στο 3.25 κι αξίζει το ρίσκο. Ένας …συνδυασμός των δύο προτάσεων φέρνει το 1-1 ως τελικό σκορ, θα προτιμήσουμε να αντιμετωπίσετε ως μονά αποδεκτά τις δύο προτάσεις μας, η τελική επιλογή ανήκει βέβαια -πάντα- σε εσάς, το Χ μπαίνει άνετα και σε δελτίο με ζητούμενα.