Menu

Ομάδα έδρας η Σάλτσμπουργκ

ΗΝΙΝΝ
    +

Καλημέρα σε όλους τους φίλους και τις φίλες του Topbookmakers.cy! Καλά πήγαμε χθες, καθώς το over 1.5 στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της Ρόμα με τη Λίβερπουλ επιβεβαιώθηκε από το 17ο λεπτό μόλις. Χρειαζόμασταν μια εύκολη νίκη και πάμε να δούμε σήμερα τι έχει το πρόγραμμα.

Από τα επαναληπτικά της ημιτελικής φάσης του Γιουρόπα Λιγκ έρχεται η επιλογή μας απόψε και πιο συγκεκριμένα από τη μάχη της Σάλτσμπουργκ με τη Μαρσέιγ. Η γηπεδούχος καλείται να κάνει μεγάλη υπέρβαση, καθώς έχασε με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι, όμως τα πράγματα στην έδρα της είναι παντελώς διαφορετικά. Αρκεί να αναφέρουμε ότι από τον Οκτώβρη του 2016 και μετά δεν έχει χάσει εντός έδρας σε αναμέτρηση για το Γιουρόπα Λιγκ. Αυτό μεταφράζεται σε 8 διαδοχικά ματς, μετρώντας μάλιστα έξι νίκες και δύο ισοπαλίες. Αξίζει να σημειωθεί ότι κράτησε και το μηδέν στην άμυνα στα έξι από αυτά τα ματς, ενώ παράλληλα τρέχει αήττητο σερί 38 αναμετρήσεων εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.

Οσο για τη Μαρσέιγ, μακριά από το γήπεδό της δεν τα πάει καλά στο Γιουρόπα Λιγκ, έχει μία μόλις νίκη στα 9 πρόσφατα στη διοργάνωση. Τρέχει πάντως αήττητο σερί 6 παιχνιδιών σε όλες τις διοργανώσεις, ανεξαρτήτου έδρας, με το πρόβλημα στα των απουσιών να είναι εκείνο του κίπερ Μανταντά, δύσκολα όμως θα προλάβει και ο βασικός μπακ χαφ Σακάι λόγω τραυματισμού, ενώ ανέτοιμος είναι ο αμυντικός Καμαρά, εξίσου σημαντικός για τα πλάνα των Γάλλων. Το θέμα της πρόκρισης είναι λίγο ρευστό, όμως τη νίκη, έστω και δύσκολα, μπορεί να την πάρει η Σάλτσμπουργκ, με τον άσσο να τιμάται στο 2.12 στον Stoiximan!