Menu

Ομάδες επιθετικές και ισχυρές για τα… κυβικά τους

ΗΝΙΝΝ
    +

Καλά πήγε και χθες η στήλη, με την Ισπανία να επικρατεί με ευκολία με 4-1 εκτός έδρας της Ουαλίας, δίνοντάς μας με αυτόν τον τρόπο το 2.20 της επιλογής στο 2πλό και Over 2.5. Αρκεί να αναφέρουμε ότι το ματς ήταν 0-3 στο ημίχρονο, οπότε είχαμε ξεγνοιάσει από τα πρώτα 45 λεπτά στην ουσία.

Πάμε στα του σημερινού, εξίσου φτωχού, προγράμματος. Η επιλογή μας έρχεται από το Τσάλεντζ Καπ της Σκωτίας, εκεί όπου η Αρμπρόουθ, η κορυφαία ομάδα της League 1, αντιμετωπίζει την κορυφαία ομάδα από τη Λιγκ 2, το Εδιμβούργο και στο τέλος… μόνο ένας θα μείνει όρθιος! Προβάδισμα νίκης υπάρχει ξεκάθαρα προς τη μεριά της γηπεδούχου, τόσο λόγω έδρας, όσο και λόγω διαφορά κατηγορίας, με τους «ρεντ λίχτις» του Ντικ Κάμπελ, να παραμένουν αήττητοι για 13 συναπτά ματς. Η επίθεση τους ωστόσο είναι ακόμα πιο εντυπωσιακή, αφού έχουν βρει δίχτυα και στα 15 επίσημα παιχνίδια τους, ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης. Αξίζει ωστόσο να σημειώσουμε ότι έχει δεχθεί τουλάχιστον ένα γκολ στα 8 από τα 10 τελευταία ματς της και μάλιστα σε αρκετές περιπτώσεις, γίνεται η ομάδα που μένει πίσω στο σκορ.. σκυλιάζει, κυνηγάει και κάνει την ανατροπή.

Εξίσου δυνατή, τουλάχιστον με βάση τα δεδομένα της δικής της κατηγορίας, είναι η ομάδα του Εδιμβούργου. Είναι πρώτη στη βαθμολογία, έχοντας 8 νίκες και μία μόλις ήττα σε 9 ματς, ενώ μετράει 9 διαδοχικές επιτυχίες σε όλες τις διοργανώσεις και ανεξαρτήτου έδρας, αλλά και 11 στα τελευταία 12 ματς! Αξίζει να πάμε με τη συνδυαστική πιθανότητα του goal/goal και over 2.5, σε απόδοση 2.10.