Menu

Προκαλεί το over

ΗΝΙΝΝ
    +

To Σάββατο μας πήγε σχετικά καλά, καθώς πέρασε το over 3.5 στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, χάσαμε ωστόσο το Χ ημίχρονο στο ματς της Αστον Βίλα με τη Φούλαμ, αφού το 0-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, γράφτηκε στο 23ο λεπτό και έκτοτε δεν άλλαξε το παραμικρό στην αναμέτρηση. Η χθεσινή μέρα έλεγε αποχή και πλέον επιστρέφουμε σήμερα.

Η επιλογή μας θα έρθει από τα πλέι οφ της Λιγκ 2 της Αγγλίας, εκεί όπου η Κόβεντρι αντιμετωπίζει την Εξετερ στο ουδέτερο «Γουέμπλεϊ» του Λονδίνου. Αναφορικά με το φορμάτ του τελικού, πρόκειται για μονή αναμέτρηση, με την ισοπαλία να οδηγεί το ζευγάρι στην παράταση και αν χρειαστεί, στη διαδικασία των πέναλτι.

Τόσο η Κόβεντρι, όσο και η Εξετερ, είναι ομάδες οι οποίες βρίσκουν δίχτυα, με την τυπικά γηπεδούχο να βρίσκεται πάντως σε σχετικά καλύτερη αγωνιστική φάση και φάνηκε από τον τρόπο με τον οποίο επιβλήθηκε στα ημιτελικά της Νοτς Κάουντι, την οποία διέλυσε στο εκτός έδρας ματς. Επικράτησε με το άκρως επιβλητικό 4-1 και δείχνει ότι είναι πανέτοιμη για να πάρει το 4ο και τελευταίο εισιτήριο ανόδου στη Λιγκ 1.  Εχει μια εξαιρετικά δυνατή επίθεση, πολύ καλή άμυνα και 1 ήττα μόλις στα 7 τελευταία παιχνίδια της. Επίσης, έχει σκοράρει στα 5 από αυτά τα ματς, ενώ αξίζει να αναφέρουμε ότι 18 τέρματα έχει πετύχει στα 7 αυτά ματς. Βασική αιχμή του δόρατος είναι ο φορ ΜακΝάλτι, ο οποίος σε 44 ματς έχει σκοράρει 25 φορές.

Πάμε και προς την Εξετερ. Οι «Γκρέσιανς» τερμάτισαν στην 4η θέση του πρωταθλήματος φέτος, χάνοντας μόλις για 4 βαθμούς την απευθείας άνοδο. Στα ημιτελικά ξεπέρασαν το εμπόδιο της Λίνκολν με συνολικό σκορ 3-1, εκμεταλλευόμενοι την έδρα τους. Μία ήττα μόλις μετράει στα 9 πιο πρόσφατα παιχνίδια της η Εξετερ, έχει σκοράρει στα 8 από αυτά τα παιχνίδια, τα 6 από αυτά τα ματς εμφάνισαν over 2.5 και γενικά είναι ομάδα η οποία βρίσκει δίχτυα με μεγάλη ευκολία. Προφανώς και αν και πρόκειται για τελικό, περιμένουμε να ανοίξει ο ρυθμός με το over 2.5 να βρίσκεται στο εξαιρετικά υψηλό 2.25 στο stoiximan.