Menu

Σε χαμηλό τέμπο

ΗΝΙΝΝ
    +

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι πολλές οι αναμετρήσεις στις οποίες μπορούμε απόψε να στρέψουμε το κεφάλι μας, όμως τουλάχιστον υπάρχει ένα ματς το οποίο μπορεί να κρατήσει το ενδιαφέρον μας. Δευτερος ημιτελικός στην Τσάμπιονσιπ, μεταξύ της Αστον Βίλα και της Μίντλεσμπρο.

Το ματς αυτό θα βγάλει απόψε την δευτερη ομάδα που θα διεκδικήσει το ένα, μοναδικό και τελευταίο εισιτήριο για την Πρέμιερ Λιγκ της επόμενης σεζόν και η Αστον Βίλα έχει ξεκάθαρο προβάδισμα. Αυτό γιατί στο πρώτο ματς επικράτησε με 1-0 χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Γιέντινακ στο 15ο λεπτό. Το ματς στη συνέχεια είχε αρκετές φάσεις και πίεση από τη γηπεδούχο, δεν άλλαξε όμως κάτι στο τελικό αποτέλεσμα. Και οι δύο είναι ομάδες που αν και έχουν ποιότητα, δεν συνηθίζουν να ανοίγουν το ρυθμό τους, παίρνουν το… χρόνο τους. Η γηπεδούχος άλλωστε έχει το πάνω χέρι και δεν θα θελήσει να ρισκάρει, ενώ συνηθίζει να ζει από την κυνικότητά της. Under έχουν εμφανίσει τα 8 από τα 10 τελευταία παιχνίδια της Αστον Βίλα, με τους «χωριάτες» να έχουν σκοράρει στα 7 από τα 8 πιο πρόσφατα παιχνίδια τους.

Οσον αφορά τη Μίντλεσμπρο, δεν έχει λόγο να βιαστεί και να ρισκάρει. Όπως και να έχει, ένα τέρμα θέλει για την παράταση, ενώ δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Αξίζει να σημειωθεί ότι σύνολο τερμάτων 2-3 έχουν εμφανίσει οι 8 από τις 10 τελευταίες μάχες της «Μπόρο», έχει σκοράρει στα 14 από τα 15 τελευταία παιχνίδια της. Θεωρώντας πως οσο χρειαστεί να ρισκάρει η «Μπόρο», θα το κάνει στην επανάληψη, θα πάμε στην επιλογή της ισοπαλίας στο α’ μέρος, σε απόδοση 1.97 στη stoiximan.