Menu

To κύπελλο του …β’ ημιχρόνου

ΗΗΗΗΗ
    +

Kαλησπέρα σας. Τότεναμ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1 την Κυριακή με το σκορ να έχει ανοίξει από το πρώτο μέρος και τους δύο τερματοφύλακες να μας στερούν πεισματικά τα 2-3 γκολ του 2.12, 11 αποκρούσεις έκανε ο Ντε Χέα, 8 ο Λιορίς.

Επαναληπτικοί του κυπέλλου Αγγλίας απόψε, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και -αν χρειαστεί- πέναλτι, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ξεκαθαρίσουν οι τρεις τελευταίες ομάδες που θα περάσουν στον τέταρτο. Δύο ζευγάρια θα μας απασχολήσουν και θα τα προσεγγίσουμε με τον ίδιο τρόπο ξεκινώντας από την αναμέτρηση Λούτον-Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Παρότι μια κατηγορία πιο κάτω οι «καπελάδες» είναι το φαβορί, μια καλοδουλεμένη ομάδα, μπορεί ο τεχνικός που την έφτιαξε, ο Νέιθαν Τζόουνς, να πήγε στη Στόουκ, οι αυτοματισμοί όμως υπάρχουν, μετρά 13 ματς χωρίς ήττα, θέλει την πρόκριση στο κύπελλο.

Η Γουένσντεϊ πάντως δεν δείχνει να αδιαφορεί για το θεσμό, το ματς δείχνει κλειστό, το Under 2.5 πιθανό, εκτιμώντας ότι οι ομάδες θα είναι προσεκτικές στην αρχή, να είναι το β’ ημίχρονο αυτό με τα περισσότερα γκολ προσφέρεται στο εξαιρετικό 2.02. Ένα τέταρτο αργότερα η Στόουκ θα υποδεχτεί τη Σριούσμπερι, ο Νέιθαν Τζόουνς που προαναφέραμε είναι πια τεχνικός της Στόουκ, θα κάνει όμως πολλές αλλαγές, όπως ο ίδιος δήλωσε. Η Σριούσμπερι είναι μια ομάδα που αμύνεται εξαιρετικά έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία σε 10 ματς φέτος, ίδια προσέγγιση κι εδώ λοιπόν, το β’ μέρος να έχει περισσότερα γκολ έχει αυτή τη φορά απόδοση 1.97.