Menu

Ξανά με Super League

ΗΗΗΗΗ
    +

Kαλησπέρα σας. Ξάνθη-Ατρόμητος 2-1 και ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης 3-0 χθες στο δεύτερο ματς όλα τα γκολ στο πρώτο μέρος, 1-1 το ημίχρονο στην Ξάνθη, αντιλαμβλάνεστε ότι πέσαμε εντελώς έξω, το ρίσκο ήταν δεδομένο αλλά δεν περιμέναμε τέτοια εξέλιξη στην Ξάνθη άνοιξε το σκορ στο 10λεπτο κι όταν έγινε το 1-1 στην εκπνοή του ημιχρόνου, η κατάληξη ήταν αναπόφευκτη.

Μετά το 3 στα 3 του κυπέλλου Αγγλίας, 0 στα 2 στην ελληνική Super League, πάλι με αυτή θα ασχοληθούμε όμως και συγκεκριμένα με τον αγώνα Λαμία-Παναθηναϊκός. Πριν από καμιά δεκαριά μέρες στο ίδιο γήπεδο η Λαμία είχε κερδίσει 1-0 για το κύπελλο, πέρυσι 4-1 στον ίδιο θεσμό, 3-1 στο ματς του πρώτου γύρου στο ΟΑΚΑ οι «πράσινοι». Δεδομένη η τάση για άτυπη ρεβάνς από το «τρυφύλλι» αλλά και το κυνήγι των βαθμών, καλό το διπλό, με την παράδοση που χτίζει όμως η Λαμία απαραίτητη η κάλυψη στο 2 DNB με την απόδοση στο 1.85.

Στο 2.15 το «να μπουν περισσότερα γκολ στο β’ μέρος» και παρά το μεγάλο κάζο χθες θα επιμείνουμε και σήμερα. Δεδομένο ξανά το ρίσκο, η χθεσινή μέρα είναι οδηγός προς αποφυγήν, η τελική απόφαση -όπως πάντα- δική σας.